Zajęcia edukacyjne w I semestrze 2019/2020

W okresie od 30.09.2019 w naszej bibliotece odbyły się 24 zajęcia, w których wzięło udział 512 dzieci i 50 nauczycieli.

Zrealizowane zostały następujące tematy:

- Cykl zajęć pod tytułem „Pogotowie literackie” skorzystały z nich takie przedszkola „Małe Misie”, „Promyk” i „Bajka” oraz Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich. Pod czas zajęć sprawdzałyśmy bicie serca do książek, tętna – czyli częstotliwości czytania i wzroku, tj. znajomości postaci z bajek. Wszystkie dzieci po badaniu trafiły na tzw. rehabilitację, gdzie mogły do woli przeglądać książeczki.

- Cykl zajęć o emocjach "Co mieszka w moim sercu?" , „Złość’’, „Jak pokonać strach”. W zajęciach wzięły udział przedszkola „Promyk”, „Koralik” oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Na zajęciach dzieci rozpoznawały i nazywały emocje, poznawały sposoby radzenia sobie z nimi.

- Cykl zajęć o dobrym zachowaniu „W ogrodzie dobrych słów”, w których uczestniczyły przedszkola „Koralik” i „Promyk”. Dzieci uczyły się używania zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam w określonych sytuacjach, a także zgodnego funkcjonowania w grupie, integrowały się, czerpały radość z wspólnej zabawy, kształtowały poczucie własnej wartości oraz szacunku do rówieśników.

- Cykl zajęć warsztatowych „Czerpanie Papieru” skorzystały z nich przedszkola „Koralik”, „Promyk”, „Bajka” oraz Przedszkole nr. 4. Przedszkolaki poznały jeden ze sposobów otrzymywania papieru czerpanego, samodzielnie mogły go wykonać, a niektóre nawet go ozdobić.

- Cykl zajęć warsztatowych Manufaktura Św. Mikołaja. Zdobienie pierniczków to wspaniała zabawa! A kiedy pierniczki zamieniają się w śliczne mikołaje - to radość ! A kiedy przeznaczone są na szczytny cel - to wielka sprawa! Dzieci z Przedszkola nr. 4 i Szkoły Podstawowej nr. 1 świetnie się bawiły, a zarazem poznawały tajniki dekorowania ciasteczek.

Oprócz wymienionych odbyły się też spotkania z bajką: Bajki baśnie i bajeczki „Czerwony Kapturek” oraz „Trzy gwiazdki szczęścia”. Dzieci znakomicie bawiły się w zaczarowanym świecie bajek.

Podczas zajęć przekazywałyśmy wiedzę z o naszej bibliotece oraz o interesujących i wartych przeczytania książkach. Po zajęciach dzieci chętnie korzystały z kącika czytelniczego dla najmłodszych. Była to prawdziwa uczta czytelnicza. Miło i przyjemnie było patrzeć jak maluchy garnęły się do czytania i z jaką ciekawością otwierały każdą książkę. Mamy nadzieje, że wizyty w bibliotece zapadną im głęboko w pamięć i staną się dobrym nawykiem na całe życie.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dzieciom, którzy skorzystali z naszych zajęć i zapraszamy na kolejne.


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.