Zimowa Akademia Kubusia Puchatka

W dniach 1-5.02.2016 r. Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku otworzyła swoje „podwoje” dla najmłodszych czytelników i ich nauczycieli.

W ramach zadań związanych ze wspomaganiem pracy szkół i placówek oświatowych zorganizowano cykl zajęć pod nazwą :
Zimowa Akademia Kubusia Puchatka. Słuchaczami akademii byli przedszkolacy z Koralika, Promyka , Przedszkola Nr 1, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, a także mali mieszkańcy Giżycka wraz z rodzicami.
Niekonwencjonalne metody pracy i pomysłowość prowadzących „Sów – mądrych głów”, czyli pań bibliotekarek dowiodła, że spotkanie z książką może być niezapomnianą przygodą. W pracy z małymi „studentami” zastosowano różnorodne środki wyrazu artystycznego, nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne oraz metody pedagogiki zabawy. Akademię, z wynikiem celującym, ukończyło 125 studentów, 17 nauczycieli i kilkoro rodziców.
Niekwestionowanym zwycięzcą w Plebiscycie Popularności został Kubuś Puchatek, a tuż za nim uplasował się uwielbiany Tygrysek.
Zajęcia zimowe odbywały się w Akademii Malucha, która w ciągu roku szkolnego zaprasza dzieci z rodzicami w każdy czwartek od godziny 9 do 11.30.

Oj działo się, działo ! Zobaczcie na zdjęciach.


Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.