Wielka Liga Czytelników 2019/2020

Wielka Liga Czytelników to konkurs skierowany do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Etap trzeci – test finałowy – mistrzostwa powiatu został przeprowadzony w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku w czwartek 28 maja 2020 r. W teście brało udział 3 najlepszych uczestników testu kwalifikacyjnego przeprowadzonego w szkołach powiatu giżyckiego w kategoriach kl. 1-4 i kl. 5-8. Warunkiem dotarcia do etapu powiatowego było zdobycie minimum 80% punktów w teście kwalifikacyjnym. W tym roku 45 minutowy test w formie internetowego formularza konkursowego pisany był przez finalistów indywidualnie.

22 czerwca, z udziałem Wicestarosty Powiatu Giżyckiego – Mateusza Sierońskiego , Dyrektora PZSiPO - Małgorzaty Czopińskiej oraz Dyrektora PORE Bożeny Giedziuszewicz, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników edycja 2019/2020 Mistrzostwa Lokalne. Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali upominki. W imieniu nieobecnych laureatów dyplomy i nagrody odebrały panie Marta Popławska i Ewa Zatorska - nauczyciele bibliotekarze ze Szkoły Podstawowej w Wydminach .

Laureaci etapu powiatowego:
w kategorii klas 1-4
Julia Jabłońska - I Wicemistrz Powiatu - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach143/170 punktów,

w kategorii kl. 5-8
Łukasz Sienkiewicz- Mistrz Powiatu Giżyckiego- Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach160/170 punktów,
Jakub Jakoniuk- I Wicemistrz Powiatu Giżyckiego- Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach - 128/170 punktów,
Andrzej Brzeziński - II Wicemistrz Powiatu - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach - 98/170 punktów.

Pozostali uczestnicy etapu powiatowego:
Helena Żukowska, . Maja Smykowska - Szkoła Podstawowa im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach,
Barbara Mikosza, Michał Drozd, Oliwia Ożóg - Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność Warmii i Mazur w Rynie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a rodzicom i koordynatorom szkolnym dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie I i II etapu WLC.


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.