Ławeczka Kętrzyńskiego

W związku z realizacją przez I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku projektu „Ławeczka Kętrzyńskiego miejscem integracji pokoleń” w dniu 24.03.2021 r.  Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku zorganizowała zajęcia edukacyjne w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Giżycku. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom postaci wybitnego Polaka. Zajęcia przebiegały w atmosferze snucia opowieści o dzieciństwie i życiu Wojciecha Kętrzyńskiego. W trakcie zajęć dzieci wykonały portrety przedstawiające poetę.

Kim był Wojciech Kętrzyński? Co wiąże postać historyka, etnografa, publicysty, poety z naszym miastem? Dlaczego mówi się, że „zwrócił Polsce Mazurów, a Mazurom Polskę”? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie giżyckiego MOS-u na zajęciach 31.03.2021 r. w naszej bibliotece. Uczestnicy obejrzeli prezentację na temat życia i twórczości Wojciecha Kętrzyńskiego. Wspólnie z wychowawcą i bibliotekarzem wykonali lapbooka przedstawiającego postać wybitnego Polaka.


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.