4 czerwca "Noc Bibliotek"

4 czerwca 2016 roku Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku włączyła się w NOC BIBLIOTEK. W tym roku pod hasłem „Wolno czytać!”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte instytucje kultury.

Tego popołudnia, biblioteka pedagogiczna zaproponowała najmłodszym czytelnikom spotkanie z teatrzykiem Kamishibai.
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka), to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są kolejnefragmenty historii, bajki, opowiadania.

Dzieci obejrzały cykl rozwojowy roślin na podstawie opowiadania Françoise Malnuit „Groszki”.
„Jabłka Pana Peabody'ego” Madonny pomogły zrozumieć im, jak powstaje i jakie konsekwencje niesie za sobą plotka.
Sposobów pokonywania lęków i złych nawyków dzieci uczyły się w oparciu o "Małą encyklopedię domowych potworów" S. Marijanovića.

Najmłodsi obejrzeli również film Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”.

Dorośli zaproszeni zostali do Teatru przy Stoliku, w którym aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Grzegorz Jurkiewicz i Marcin Kiszluk zaprezentowali sztukę „Kredyt” Jordi Galceran. W tematykę spektaklu wprowadziła Elżbieta Lenkiewicz.

Podczas pobytu w bibliotece można było obejrzeć wystawę prac uczniów, biorących udział w III Powiatowym Dniu Talentu oraz prezentację multimedialną przygotowaną w oparciu o ZŁOTĄ LISTĘ książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
Była to pierwsza taka noc bibliotek organizowania przez placówkę. Impreza okazała się bardzo udana. Organizatorzy zapraszają już na kolejną w przyszłym roku.

 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.