28 października 2019r. w Ełku odbyła się regionalna konferencja pt. „Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów”. Spotkanie przygotowali i poprowadzili nauczycieli matematyki a zarazem doradcy metodyczni: pani Ewa Ładna (SP 3 Giżycko, PORE Giżycko) oraz pan Tomasz Wierzchowski (LO Węgorzewo, MODN Ełk). Uroczystego otwarcia dokonali pani Bożena Giedziuszewicz – Dyrektor PORE w Giżycku oraz pan Michał Jodko - Dyrektor MODN w Ełku.

Konferencja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku, Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT, Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, Koła Pomorskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania Filia w Ełku. Rosnąca z dnia na dzień liczba chętnych na szkolenie zmusiła organizatorów do zmiany miejsca spotkania z sali MODN na aulę WSFiZ. W konferencji wzięło udział 180 osób z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz mazowieckiego.

Tak duże zainteresowanie spotkaniem to przede wszystkim zasługa zaproszonych prelegentów, których wykłady i warsztaty cieszą się dużą popularnością, nie tylko na konferencjach SNM.

Na pierwszym wykładzie pani Marzenna Grochowalska (GWO) opowiedziała jak pracować z błędami uczniowskimi oraz pokazała jak rozwijać wyobraźnię geometryczną ucznia z wykorzystaniem m.in. „Punktowców”. Pan Dariusz Kulma (ELITMAT), podczas swego wystąpienia, przedstawił jak skutecznie, ciekawie, barwnie i nietypowo nauczać matematyki. Pan Ireneusz Dzida z OKE w Łomży mówił o nauczycielach-egzaminatorach oraz o tym, jak wykorzystać błędy ucznia. Pan Rajmund Stasiewicz z Politechniki Białostockiej przedstawił drugą stronę matematyki zachęcając m.in. do konkursów organizowanych przez jego uczelnię.
W przerwach między wykładami można było posilić się pysznymi kanapkami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Ełku pod kierunkiem pani Doroty Kozłowskiej.

Konferencja była znakomitą okazją do poznania nowych pomysłów, rozwiązań, sposobów przekazywania wiedzy uczniom z pokolenia „Z”. Teraz tylko trzeba je zastosować w pracy, aby motto Johna Dewey „Jeśli uczymy dzisiaj tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy naszych uczniów z jutra” nie dotyczyło nas.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.