akcja komunikacjaWydawnictwo Pearson dla nauczycieli języka niemieckiego
https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/webinaria

Zapraszamy nauczycieli i lektorów do udziału w bezpłatnych webinarach realizowanych na stronie pearson.pl, platformach webinaryjnych lub kanałach społecznościowych. Udział w szkoleniach umożliwia otrzymanie certyfikatu uczestnictwa.

Zachęcamy do uczestnictwa w cyklu 7 webinariów AKCJA KOMUNIKACJA I KOOPERACJA z psycholożką Katarzyną Świecą i ekspertką w dziedzinie kooperatywnego nauczania i uczenia się Anną Abramczyk.

AKCJA KOMUNIKACJA z Katarzyną Świecą skupia się na procesie komunikacji i jej wpływu na współpracę z uczniami, współpracownikami, rodzicami i dyrekcją. Przyjrzymy się roli uważnego uczestniczenia w komunikacji i zaproponujemy praktyczne rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesu komunikacji i budowanie zdrowych relacji.

AKCJA KOOPERACJA z Anną Abramczyk odpowie na pytanie, dlaczego kooperatywne nauczanie i uczenie się jest takie skuteczne. Omówimy kooperatywne fazy lekcji oraz różne sposoby organizacji pracy. Przyjrzymy się także wybranym metodom oraz technikom kooperatywnego uczenia się i nauczania oraz przeanalizujemy konkretne przykłady ich zastosowania.
UWAGA! Uczestnictwo w webinarium i otrzymanie certyfikatu wymaga zalogowania na pearson.pl/login, oraz rejestracji na platformie webinaryjnej z użyciem tego samego adresu email.
3 listopada, środa

Posłuchaj, żeby zrozumieć – uczeń jako partner komunikacji
19:00
Każdego dnia spotykamy wielu uczniów z którymi potrzebujemy porozmawiać, przekazać im, ale też uzyskać jakieś informacje. Jasna, przejrzysta komunikacja wpływa nie tylko na jakość kształcenia, ale też na procesy wychowawcze. Dobra komunikacja to nie tylko umiejętność sprawnego przekazywania informacji, ale też słuchania i dostrzeganie w uczniu partnera do rozmowy. Zadbanie o elementy, które to partnerstwo budują i wzmacniają, pozwala na nawiązanie dialogu i stworzenie odpowiednich warunków do porozumienia, wyrażania siebie, wywierania wpływu, czy rozwiązywania problemów. O tym, jakie to elementy i w jaki sposób o nie dbać opowiem w tym odcinku serii „Akcja komunikacja”.
W CELU ZAREJESTROWANIA SIĘ NA WEBINARIUM NALEŻY ZALOGOWAĆ/ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA PEARSON.PL/LOGIN.
Zachęcam do udziału w webinariach
Małgorzata Lasota
Doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.