Nie ma, że nie potrafię!

Czas w jakim się znaleźliśmy nie jest łatwy. Wymaga od nas wszystkich przystosowania się do nowej rzeczywistości. W innych realiach musimy sprostać nowym wyzwaniom, ale też realizować zadania, które do tej pory realizowaliśmy.

Jako doradca zawodowy chciałabym zachęcić Was abyście spróbowali wynieść z tej nietypowej sytuacji coś pozytywnego dla siebie. Podczas konsultacji często od Was słyszałam, że nic nie potraficie - teraz jest możliwość i okazja, żeby się czegoś nauczyć.

Spróbujcie zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Warto zacząć od samodyscypliny w planowaniu swojego dnia – sami dla siebie możecie być sterem, żeglarzem i okrętem. Tak ważny jest konkretny rozkład zajęć i zorganizowanie swojego warsztatu pracy aby wywiązać się ze swoich obowiązków. Bardzo ważny jest także sposób spędzania czasu po zrealizowaniu tych obowiązków.

Spróbujcie nauczyć się czegoś nowego. Może przyrządzania jakiejś potrawy?, Zbudowania czegoś praktycznego z klocków lego?, Przygotowania praktycznych, użytecznych produktów?, Ozdób świątecznych z tego co jest pod ręką? Warto zadbać o swego pupila, pomóc rodzicom w porządkach – nie tylko w swoim pokoju, zająć się młodszym rodzeństwem. Wymyślanie zabaw i sposobów na nietypowe spędzanie czasu może być bardzo kreatywne. Z nudy może powstać wiele niekonwencjonalnych rozwiązań.

Rozejrzyjcie się dookoła – co mogę dzisiaj zrobić, czego nowego się nauczyć. Proste, podstawowe czynności mogą okazać się odkrywcze i niesamowite. Powodzenia!

Wierzę, że po tym czasie każdy z Was będzie potrafił wymienić wiele czynności, które potrafi wykonać. Jak bardzo potrzebne i cenne są w obecnej sytuacji umiejętności, dzięki którym można być choć trochę samowystarczalnym przekonują się Wasi rodzice a Wy to odczuwacie i mam nadzieję doceniacie.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.