Zabawki terapeutyczne z recyklingu

Jak zrobić samodzielnie zabawkę terapeutyczną? To proste. Wystarczy pomysł i kilka przedmiotów, które w większości domów z pewnością można znaleźć. Dziś zaproponuję wykonanie „jeża”. Warto zaangażować dziecko do pomocy przy wycinaniu lub przyklejaniu niektórych elementów zabawki. Satysfakcja gwarantowana.
Potrzebne materiały: kartonik np. po butach, dwie zielone kartki, jedna brązowa, klej, nożyczki, słomki (tyle sztuk ile zrobimy dziurek)

Zielone kartki należy przeciąć wzdłuż i ponacinać brzegi tak, by powstała „trawka” dla naszego jeża. Oklejamy nią pudełko z każdej strony. Z brązowej kartki wycinamy jeża i przyklejamy na wierzch pudełka. Teraz tylko zostaje zrobić dziurki (bezpiecznie i szybko można zrobić je długopisem). Przycinamy słomki do odpowiedniej długości i zabawka gotowa. My dokleiłyśmy jeszcze oczy. Można je dorysować. Taka prosta, przygotowana w domu zabawka daje dziecku możliwość ćwiczenia ważnych funkcji w zakresie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej czyli sprawnej pracy rączek i kontroli wzrokowej.

zabawki 1   zabawki 2

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.