Wielka Liga Czytelników

 

plakat wlc 1 2Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Giżycku, jako Koordynator Powiatowy zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe Powiatu Giżyckiego do V ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” Edycja 2019/2020– Mistrzostwa Lokalne.

 V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1–8 szkół podstawowych.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
a) przedszkola/szkoły specjalne;
b) klasy 1–4 szkół podstawowych;
c) klasy 5–8 szkół podstawowych.

 

 

Celem konkursu jest:
a) kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży;
b) promocja czytelnictwa;
c) tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju;
d) wspieranie wartościowych form promocji czytelnictwa poprzez tworzenie platformy wymiany najlepszych praktyk proczytelniczych;
e) promocja klasyki literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych;
f) rozpowszechnianie i odświeżanie kanonu krajowej i światowej literatury młodzieżowej;
g) wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek poprzez uhonorowanie aktywnych czytelników;
h) aktywizacja grupy docelowej poprzez możliwość wyboru tytułów książek konkursowych;
i) integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne;
j) wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji czytelnictwa (strona www, serwery bazodanowe);
k) promocja nowości wydawniczych, krajowej literatury współczesnej oraz współpraca ze środowiskiem wydawców i pisarzy;
l) promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie;
ł) promocja systematyczności, efektywnego zarządzania czasem i intensywnej pracy z tekstem wśród uczniów szkół podstawowych.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy placówki

Wypełniony i podpisany formularz prosimy przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


Wielka Liga

 Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Gizycku jako koordynator powiatowy, zaprasza szkoły i  biblioteki  publiczne z terenu powiatu   giżyckiego do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, który objęty jest patronatem Ministra Edukacji  Narodowej i Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

 Projekt  doskonale wpisujące się w realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Skutecznie oddziałuje  na szeroko pojęty rozwój poprzez rozwijanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwala na wprowadzanie ucznia do świata wartości, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości, formowanie poczucia godności, rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie postawy otwartej wobec świata, zachęcanie do samokształcenia.

Zachęcamy do realizacji projektu w Państwa Placówce. Jesteśmy przekonani, że projekt pozytywnie wpłynie na czytelnictwo wśród uczniów i ich rodzin.
Więcej informacji można uzyskać na stronie wielka-liga.pl oraz facebook.com/wielkaliga.

Z nadzieją na Państwa zaangażowanie się w nasze przedsięwzięcie i serdecznie do tego zachęcając, będziemy oczekiwać na formularz zgłoszenia.

 

plakat a3 harmonogram 16na9 2

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.