choinka Drodzy Pedagodzy szkolni i wychowawcy klas,

Święta tuż, tuż!! zbliżają się szybkimi krokami,

Z tej okazji pragnę Was zaprosić 7 grudnia 2021 r o godz. 17.00, do Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Smętka 5 w Giżycku na spotkanie świąteczne. Przy choince porozmawiamy o pielęgnowaniu tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianiu poczucia przynależności do kultury chrześcijańskiej oraz podamy przykłady dobrych praktyk związanych ze świętami do wykorzystania na zajęciach z młodzieżą.
Mile widziana będzie również wymiana wśród uczestników własnych wigilijnych przepisów kulinarnych.

Serdecznie zapraszam!
Koordynator sieci
Urszula Knyps - Dawidowicz

akcja kooperacjaNauczyciele języka niemieckiego
Zapraszamy na ostatnie webinarium z Anną Abramczyk z cyklu Akcja Komunikacja, Akcja Kooperacja

8 grudnia, środa godzina 19:00

Metody i techniki pracy w nauczaniu kooperatywnym - rozszerzenie i wnioski.

W tym odcinku autorka skupi się na rozszerzeniu poznanych w odcinku trzecim metod i technik możliwych do zastosowania w ramach koncepcji kooperatywnego uczenia się. Podzieli się także swoimi doświadczeniami i zdradzi, jakie błędy popełniła wdrażając tą koncepcję, po to aby inni nauczyciele mogli tych błędów uniknąć. Bo przecież najlepiej uczyć się na błędach, a jeszcze lepiej nie na swoich.
W CELU ZAREJESTROWANIA SIĘ NA WEBINARIUM NALEŻY ZALOGOWAĆ/ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA PEARSON.PL/LOGIN.

https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/webinaria

Zachęcam do udziału
Małgorzata Lasota doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

Metody rozwiazywania zadan 6 XIINowy termin szkolenia - nauczyciele matematyki!

Doradca metodyczny w zakresie matematyki p. Ewa Ładna zaprasza nauczycieli matematyki na spotkanie on-line i szkolenie pt.: „Różne metody rozwiązywania zadań nie tylko egzaminacyjnych” w poniedziałek 6 grudnia 2021r. o godz. 16:30. Link do spotkania: https://livewebinar.com/969-350-570

Ewa Ładna


 

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli działający przy Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Giżycku wraz z doradcą metodycznym panią mgr Iwoną Kochanowską –nauczycielką wychowania fizycznego oraz trenerem Wojciechem Lasowskim zaprasza na warsztaty: „Gimnastyka krok po kroku”
Cel ogólny: samokształcenie w zakresie nauczania głównych elementów z zakresu gimnastyki w szkole podstawowej.
Cele szczegółowe:
1. Wskazówki metodyczne do nauczania przewrotu w przód, w tył, stania na rękach, przerzutu bokiem oraz skoków przez skrzynię i przez kozła.
2. Dyskusja i wymiana doświadczeń w zakresie nauczania gimnastyki.
3. Termin: 10.12.2021 r, godzina : 16.00 – 17.30
Miejsce: Hala MOSiR w Giżycku, ul. 3 Maja 21
Program spotkania:
1. Wprowadzenie, przekazanie głównych zagadnień dotyczących prezentowanych ćwiczeń.
2. Zajęcia praktyczne – grupa ćwiczebna – dzieci z SP 4.
3. Dyskusja i wymiana doświadczeń w ramach sieci doradztwa metodycznego, w zakresie nauczania gimnastyki.

Prowadzący: Wojciech Laskowski
Udział w spotkaniu bezpłatny- obowiązkowe potwierdzenie udziału do dnia 6.12.2021 r na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA!!

W związku z chorobą prowadzącej szkolenie: „Różne metody rozwiązywania zadań nie tylko egzaminacyjnych” w poniedziałek 22 listopada 2021r. o godz. 16:30. odbędzie się w innym terminie.

Temat: Miniprojekty na lekcjach języka niemieckiego

Termin: 20.11. 2021 godz. 9:00-11:15

Miejsce: Platforma Zoom

Zapisy:

https://www.cen.bialystok.pl/oferta-cen/szczegoly/3063/miniprojekty-na-lekcjach-jezyka-niemieckiego
LUB
https://kurzelinks.de/d1k6

Temat: Dołącz do eTwinning!

Termin: 4.12.2021 godz. 9:00 -11:15

Zapisy:

https://www.cen.bialystok.pl/oferta-cen/szczegoly/3121/dolacz-do-etwinning

LUB

https://kurzelinks.de/hlf8

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami o programie eTwinning oraz platformą eTwinning Live.

Czym jest eTwinning? W jaki sposób zaplanować i przeprowadzić projekt na tej platformie? Jak pozyskać partnerów do współpracy?

Na te i wiele innych pytań uzyskanie Państwo odpowiedź w czasie warsztatów. Szkolenie przeprowadzi certyfikowana trenerka tego programu pani Anna Bowtruczuk, która merytoryczne i techniczne będzie wpierała osoby chcące zainicjować projekt językowy.

Warsztaty są skierowane do nauczycieli języków obcych i odbędą się w formie online na platformie Zoom. Uczestnicy uzyskają dane do logowania na dzień przed webinarium oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Jest to pierwsza część z zaplanowanych trzech szkoleń. Webinarium odbędzie się w języku polskim.

Rok 2022 z eTwinningiem? Oczywiście, że tak!

Serdecznie zapraszamy. Warto!

Krystyna Łuniewska

Małgorzata Lasota

Zaproszenie na lekcję otwartą z języka angielskiego w szkole ponadpodstawowej
Doradca metodyczny z języka angielskiego p.Edyta Organek serdecznie zaprasza nauczycieli na lekcję otwartą, która odbędzie się w 26 listopada 2021 r (piątek ) godz.: 13.35, LO 1,sala 107.
Temat - "Rozwijanie sprawności komunikacyjnych w języku angielskim".

W dniu 29 października 2021 r na hali sportowej MOSiR Giżycko odbyły się warsztaty metodyczne zorganizowane przez doradcę metodycznego z w-f p.Iwonę Kochanowską, dotyczące poprawnego nauczania elementów technicznych koszykówki, takich jak kozłowanie, podanie, rzuty do kosza.

Jedenastu nauczycieli z miasta i powiatu giżyckiego, pod okiem trenera doskonaliło swój warsztat.

Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej w Perłach odbyło się szkolenie z wykorzystania kart Grabowskiego w edukacji wczesnoszkolnej. Wzięło w nim udział 17 pań z Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie, Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie oraz Szkoły Podstawowej w Sobiechach. Nie było czasu na nudę. "Rodzinek", "Domino karciane", "Olimpijczycy" to tylko niektóre z poznanych gier. Panie na sobie poznały smak rywalizacji i emocje jakim towarzyszą rozgrywki.

Warsztaty poprowadziła Pani Maria Malinowska- certyfikowana trenerka Kart Grabowskiego. Warsztaty trwały 6 godzin, podczas których zaprezentowano ponad 20 gier i zabaw przeznaczonych dla uczniów.

Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz gadżety Kart Grabowskiego (naklejki, zeszyt, długopis, tabliczka mnożenia itp.) oraz certyfikaty z hologramem i indywidualnym numerem.

Podczas warsztatów zorganizowano losowanie zestawów kart Grabowskiego. Tutaj najwięcej szczęści a miały Panie ze Szkoły {Podstawowej w Węgielsztynie.

Dzięki warsztatom Panie poznały atrakcyjne sposoby na naukę dodawania, odejmowania oraz tabliczki mnożenia.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt- Marzena Mokrzecka 605536179.

Po szkoleniu był czas na pogawędki oraz rozmowy z metodykiem Marzeną Mokrzecką. Rozmowy najczęściej dotyczyły awansu zawodowego nauczycieli.

W dniu 3 listopada 2021 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku została przeprowadzona lekcja otwarta dla nauczycieli języka niemieckiego uczących w szkołach ponadpodstawowych w powiatach objętych doradztwem metodycznym PODN w Giżycku.

Zajęcia przeprowadziła Małgorzata Lasota, doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego a temat ich brzmiał: Mein Tagesablauf - Perfekt.
Główne cele lekcji stanowiło:
- utrwalenie konstrukcji czasu przeszłego Perfekt w zdaniach pytających i oznajmujących,
- zautomatyzowanie użycia form Partizip II czasowników związanych z danym zakresem tematycznym,
- płynne posługiwanie się czasem Perfekt w mowie.

Obserwatorami zajęć byli wicedyrektor szkoły i nauczyciele języka niemieckiego. Podczas omówienia lekcji zwrócono uwagę na zaangażowanie i dużą aktywność uczniów.

Małgorzata Lasota
doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego


 

Neuroterapia EEG Biofeedback w pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Neuroterapia EEG Biofeedback w pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Szkolenie dla terapeutów I stopnia EEG BFB
Miejsce: PORE Giżycko, sala nr 7
Czas: 08.11.2021 godz.15:00
Prowadząca: Katarzyna Łatacz

akcja komunikacjaWydawnictwo Pearson dla nauczycieli języka niemieckiego
https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/konferencje-i-wideoszkolenia/webinaria

Zapraszamy nauczycieli i lektorów do udziału w bezpłatnych webinarach realizowanych na stronie pearson.pl, platformach webinaryjnych lub kanałach społecznościowych. Udział w szkoleniach umożliwia otrzymanie certyfikatu uczestnictwa.

Zachęcamy do uczestnictwa w cyklu 7 webinariów AKCJA KOMUNIKACJA I KOOPERACJA z psycholożką Katarzyną Świecą i ekspertką w dziedzinie kooperatywnego nauczania i uczenia się Anną Abramczyk.

AKCJA KOMUNIKACJA z Katarzyną Świecą skupia się na procesie komunikacji i jej wpływu na współpracę z uczniami, współpracownikami, rodzicami i dyrekcją. Przyjrzymy się roli uważnego uczestniczenia w komunikacji i zaproponujemy praktyczne rozwiązania, mające na celu usprawnienie procesu komunikacji i budowanie zdrowych relacji.

AKCJA KOOPERACJA z Anną Abramczyk odpowie na pytanie, dlaczego kooperatywne nauczanie i uczenie się jest takie skuteczne. Omówimy kooperatywne fazy lekcji oraz różne sposoby organizacji pracy. Przyjrzymy się także wybranym metodom oraz technikom kooperatywnego uczenia się i nauczania oraz przeanalizujemy konkretne przykłady ich zastosowania.
UWAGA! Uczestnictwo w webinarium i otrzymanie certyfikatu wymaga zalogowania na pearson.pl/login, oraz rejestracji na platformie webinaryjnej z użyciem tego samego adresu email.
3 listopada, środa

Posłuchaj, żeby zrozumieć – uczeń jako partner komunikacji
19:00
Każdego dnia spotykamy wielu uczniów z którymi potrzebujemy porozmawiać, przekazać im, ale też uzyskać jakieś informacje. Jasna, przejrzysta komunikacja wpływa nie tylko na jakość kształcenia, ale też na procesy wychowawcze. Dobra komunikacja to nie tylko umiejętność sprawnego przekazywania informacji, ale też słuchania i dostrzeganie w uczniu partnera do rozmowy. Zadbanie o elementy, które to partnerstwo budują i wzmacniają, pozwala na nawiązanie dialogu i stworzenie odpowiednich warunków do porozumienia, wyrażania siebie, wywierania wpływu, czy rozwiązywania problemów. O tym, jakie to elementy i w jaki sposób o nie dbać opowiem w tym odcinku serii „Akcja komunikacja”.
W CELU ZAREJESTROWANIA SIĘ NA WEBINARIUM NALEŻY ZALOGOWAĆ/ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA PEARSON.PL/LOGIN.
Zachęcam do udziału w webinariach
Małgorzata Lasota
Doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

Uwaga nauczycielu języka angielskiego!!
25 listopada 2021 na zaproszenie Edyty Organek - doradcy metodycznego z języka angielskiego przyjdzie do Giżycka pani Anna Wysocka-Rokita - reprezentująca wydawnictwo Macmillan Polska. Poprowadzi ona dla nauczycieli języka angielskiego dwie sesje.
1. Sesja dla szkół podstawowych (godz. 14:00): „Pisanie na egzaminie ósmoklasisty” - Podczas szkolenia zostaną omówione strategie i techniki jak również nowoczesne narzędzia wspierające rozwijanie umiejętności pisania na lekcjach języka angielskiego w szkole podstawowej.
2. Sesja dla szkół ponadpodstawowych (godz. 15:00): „Matura 2023, kluczowe zmiany” – podczas szkolenia zostaną omówione najważniejsze zmiany w egzaminie maturalnym 2023 i ich wpływ na praktyczną pracę na lekcjach języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych.
Po każdej sesji pani Rokita odpowie na Państwa pytania.
Chętnych nauczycieli prosimy o zapisy poprzez maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 509817789
Zapraszamy

Temat szkolenia: Lekcja otwarta.
Odbiorca: Nauczyciele języka niemieckiego szkół ponadpodstawowych.
Prowadzący: Małgorzata Lasota
Data: 03.11.2021
Godzina:13.35
Miejsce: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. KEN, ul Mickiewicza 27, Giżycko, sala 106

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.