W dniu 15 maja 2019 r. w PODN odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej z przedstawicielami wydawnictwa Nowa Era.

Pierwszą część spotkania stanowiła krótka konferencja, w ramach której przedstawione zostały bardzo bogate nowości wydawnicze Nowej Ery przeznaczone do wychowania przedszkolnego i I etapu edukacyjnego (klasy 1-3).

Druga część to inspirujące warsztaty muzyczne, które poprowadziła Pani Grażyna Kilbach, nauczycielka muzyki, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. nowej podstawy programowej, autorka podręczników muzycznych.

W spotkaniu uczestniczyło 20 nauczycielek z przedszkoli miejskich i gminnych. Wszystkie uczestniczki szkolenia otrzymały materiały dydaktyczne wydawnictwa Nowa Era.


 

Na podstawie decyzji Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Giżycku w dniu 22 marca otrzymał akredytację.

Akredytacja stanowi potwierdzenie, że placówka zapewnia wysoką jakość prowadzonych form doskonalenia zawodowego nauczycieli,spełnia wymagania ustalone w systemie oświatowym i przyjęte kryteria jakości określone w Rozporządzeniu MEN z 11 października 2018 r. w sprawie akredytacji placówek doskonalenia nauczycieli.


 

Dnia 6 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku , ul. Smętka 5
odbędzie się szkolenie warsztatowo – wykładowe dotyczące samorządności uczniowskiej.

Propozycja ramowego szkolenia:

  1.  Wprowadzenie do tematyki samorządności uczniowskiej, idea samorządności w ujęciu programu Szkoła Demokracji.
  2. Podstawy prawne działania samorządu, w tym kwestia finansowania działań szkoły z programu SD, analiza praktyk, wypracowanie własnych pomysłów.
  3. Pomysły na drobne działania wzmacniające wpływ uczniów.
  4. Od czego należy zacząć pracę z samorządem.

Zajęcia poprowadzi pracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie.      

Zgłoszenia należy kierować pod nr. tel. 87 428 66 63 lub 660754039 do dnia 02.04.2019 r.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt szkolenia  80,00 zł.

                                                              koordynator sieci wychowawców U. Knyps - Dawidowicz


 

Szkolenie o takiej tematyce odbyło się 5 marca 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Giżycku.

Celem głównym szkolenia było wskazanie sposobu wspomagania przedszkola w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych. Natomiast cele szczegółowe to: zapoznanie z zaleceniem PE w sprawie kompetencji kluczowych, odkrywanie i aktywizowanie potencjału nauczycielek PM Nr 4.

Prowadzący przedstawił również katalog metod i form organizacyjnych sprzyjających rozwijaniu kompetencji kluczowych stosowanych w przedszkolu.

W trakcie szkolenia nauczycielki pogłębiły swoje umiejętności powiązania treści podstawy programowej i definicji kompetencji kluczowych.

W szkoleniu wzięła udział rada pedagogiczna przedszkola.


 

Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego uczących w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na szkolenie Technologie informacyjno-komunikacyjne na lekcjach angielskiego.

Miejsce: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, ul. Smętka 5, Giżycko

Termin: 15.03.2019 (piątek), godz. 13.00 – 15.00

Forma: warsztaty

Zakres szklenia: skuteczne narzędzia online na zajęciach języka obcego – Quizlet, Duolingo, digibooki i inne przydatne aplikacje.

Na warsztaty uczestnicy przynoszą smartfony.

Prowadzenie: Dariusz Kulesza konsultant metodyczny Express Publishing

Zapisy drogą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie pod numerem: 87 428 6663

Fotorelacja ze szkolenia: 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.