muzykaZAPRASZAM NA SZKOLENIE
dla nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Temat szkolenia; „Metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss
Termin; 29.04.2023 w godzinach od 9.00 – 14.00
Miejsce: Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka w Węgorzewie
Cena; 150 zł od osoby
każdy uczestnik otrzymuje:
- skrypt w formie papierowej
- mp3 do pobrania na wskazany adres e-mail
- teczkę, długopis, notatnik
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia doskonalącego.
Zapisy; Doradca metodyczny wychowania przedszkolnego - Małgorzata Borejko tel. 604 806 488 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia a także adres e-mail - do wysyłki muzyki.
- dane płatnika/placówki oświatowej w celu przygotowania faktury
Płatność:
-Płatność odroczona 14 dni przelew jest możliwa dla placówek oświatowych

- Nauczyciele, którzy potrzebują faktury imiennej prosimy o płatność przelewem ( faktura zostanie wydana po zaksięgowaniu środków)
opłata na
ISKRA – EDUKACJA ANIMACJA SZKOLENIA SP. Z O.O.
ul. Młodej Polski 32/83, Lublin
13 1950 0001 2006 6594 2703 0002
TYTUŁEM: BATII STRAUSS + NAZWISKO UCZESTNIKA

zaproszenie Doradcy metodyczni - Ewa Ładna oraz Marzena i Tomasz Wierzchowscy - serdecznie zapraszają nauczycieli matematyki na szkolenie "MATEMATYCZNA MANUFAKTURA, CZYLI NOWINKI Z KONFERENCJI SNM"

20 MARCA 2023r. godz. 16:00 – 18:15

SP 3, ul. Wiejska 50, Giżycko sala 111

Zapisy pod linkiem: https://tiny.pl/w2ntf

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

FLIP BLENDED LEARNING

Flip Blended LearningNauczyciel doradca metodyczny podstaw przedsiębiorczości Marta Koplin poleca webinarium „Narzędzia do aktywizacji uczniów w metodologii Flip Blended Learning".

Termin: 9.03 (czwartek) w godz. 18.30 - 20.00
Link do rejestracji: https://webinar-edu360.konfeo.com/pl/groups

Opis: Webinar będzie poświęcony tematyce narzędzi wspomagających aktywizację uczniów oraz zwiększających ich zaangażowania. We współczesnej edukacji, która coraz odważniej korzysta z rozwiązań online, niezwykle ważne jest, aby studenci/uczniowie byli zaangażowani w proces uczenia się a jednocześnie, aby zajęcia były prowadzone w sposób interaktywny. W trakcie webinaru omówione zostaną różne metody i strategie, które nauczyciele i wykładowcy mogą wykorzystać, aby zapewnić uczniom motywację do nauki i pomóc im osiągać lepsze wyniki.

O Flip Blended można poczytać tu: https://iie.edu.pl/podstawowe-zalozenia/

Prowadzący: dr Michał Aibin - obecnie profesor w British Columbia Institute of Technology w Vancouver w Kanadzie, który podzieli się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi aktywizacji studentów. Będzie też okazja do zadawania pytań i dyskusji na temat omawianych zagadnień.

Kolejne spotkanie z wykorzystania Kart Grabowskiego za nami. Odbyło się ono dnia 27 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku dzięki gościnności doradcy metodycznego PORE Giżycko Ewy Ładnej. Panie nauczycielki ze szkół z powiatu giżyckiego i węgorzewskiego w sposób praktyczny poznały karty i ich sposób wykorzystania na zajęciach. Szkolenia poprowadziła certyfikowana trenerka Pani Maria Malinowska. Dziękujemy za udział.
Marzena Mokrzecka- doradca metodyczny

BIZNauczyciel doradca metodyczny podstaw przedsiębiorczości poleca webinarium „Zmiany w edukacji w zakresie przedsiębiorczości. Nowy przedmiot – biznes i zarządzanie”

Termin: 1.03.2023 godz.16:00
Link: https://www.youtube.com/watch?v=Vww1qlWwq3k
Po spotkaniu możliwość pobrania zaświadczenia.

Prowadzący: Tomasz Rachwał, dr hab., profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ekonomista i geograf ekonomiczny, autor podręczników szkolnych i akademickich, ekspert wielu resortów, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych w zakresie edukacji ekonomicznej i geograficznej, specjalista kształtowania kompetencji przedsiębiorczych.

Plan webinarium:
1. Przedsiębiorczość jako kompetencja kluczowa i jej rola w systemie edukacji
2. Geneza obecnych zmian w edukacji w zakresie przedsiębiorczości
3. Wprowadzenie nowego przedmiotu biznes i zarządzanie w zakresie podstawowym i rozszerzonym
4. Co nowego w podstawie programowej biznesu i zarządzania w stosunku do dotychczas realizowanej podstawy programowej podstaw przedsiębiorczości?

Nauczyciel doradca metodyczny podstaw przedsiębiorczości poleca webinarium „Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymiobraz web 2

Termin: 27.03.2023, godzina 18:00
Link do zapisu: https://liblink.pl/603WJ0i40N

Prowadząca: Patrycja Pochwatka – pedagog, pedagog specjalny, terapeuta SI, autorka bajek i opowiadań terapeutycznych dla dzieci. Na co dzień prowadzi zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla dzieci z deficytami w różnych sferach. Trenerka w zakresie szkoleń dotyczących pracy z uczniami ze SPE i niepełnosprawnościami.

W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się kim są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zobaczą jak identyfikować uczniów ze SPE na podstawie obserwacji i bieżącej pracy oraz jak poprawić funkcjonowanie uczniów ze SPE w środowisku szkolnym i w trakcie prowadzenia zajęć.

Szkolenie dedykowane jest nauczycielom wszystkich etapów nauczania.

obraz web 1Nauczyciel doradca metodyczny podstaw przedsiębiorczości poleca webinarium „Jak działać, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem? Design Thinking w realizacji projektów

Termin: 28.02.2023, godzina 17:00
Link: https://www.youtube.com/watch?v=eII_SDiv-wY
Po spotkaniu możliwość pobrania zaświadczenia

Prowadząca: Ewa Tomczak– certyfikowany moderator Design Thinking i trener biznesu z ponad siedmioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów oraz inicjowaniu, planowaniu i wdrażaniu zmian w organizacjach;

W trakcie webinarium uczestnicy razem z prowadzącą spróbują poszukać odpowiedzi na następujące pytania:
• Czy w dzisiejszych, dynamicznie zmieniających się czasach warto trzymać się jednego scenariusza działania ?
• Czy oduczanie jest równie ważną kompetencją jak nauczanie?
• Czym jest utopijne planowanie i jak ma się do rzeczywistości (w projektach edukacyjnych i w życiu)?
• Czym są projekty kontrolowane, a czym otwarte?
• Jakie możliwości oferuje Design Thinking i jak wpływa na sprawczość i elastyczność uczniów?
• Czy i kiedy porażka może być powodem do świętowania? Jaka jest rola nauczyciela w przygotowaniu siebie i uczniów na zwroty akcji i porażki?
• Jak ćwiczyć elastyczność, otwartość na zmiany i oduczanie się – 3 ćwiczenia.
• Jak uczyć uczniów wyciągać wnioski - pytania do dalszej refleksji.

XXXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Łodzi dobiegła końca - ponad 650 uczestników, w tym 14 nauczycieli z powiatów giżyckiego i węgorzewskiego, ponad 150 różnego rodzaju aktywności, głównie warsztatów i wykładów.
Nie obyło się też bez giżyckich akcentów (i to bardzo różnorodnych).
• Doradcy metodyczni i nauczyciele matematyki z naszego regionu zostali wyróżnieni przez Dariusza Kulmę podczas wystąpienia plenarnego. Z przyjemnością usłyszeliśmy, że projekty MATma2 i MATura+ są wzorcowo realizowane w powiatach giżyckim, węgorzewskim, kętrzyńskim i ełckim, a współpraca nigdzie w Polsce nie układa się tak owocnie. Dzięki temu uczniowie mają dostęp do bezpłatnych zajęć wspierających ich przed maturą czy egzaminem 8-klasisty, a nauczyciele dzięki spotkaniom szkoleniowym mają okazję wymieniać się doświadczeniami oraz rozwijać swój warsztat.
• Wśród prowadzących warsztaty byli nauczyciele z Giżycka i Węgorzewa. Ewa Ładna podzieliła się swoim doświadczeniem w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty oraz opowiedziała, jak angażować uczniów podczas lekcji wykorzystując telefony. Tomasz i Marzena Wierzchowscy pokazali stosowane w swojej pracy metody aktywizujące uczniów na lekcjach matematyki. Marzenna Grochowalska zaproponowała, jak i od kiedy zacząć pracować z zadaniami na dowodzenie.
• Wydawnictwo Nowik wydało książkę Barbary Grodzkiej – nauczycielki matematyki I LO w Giżycku pt. „Matematyka w liceum. Kodowane obrazki”, a Ewa Ładna wykonała opracowanie merytoryczne książki Joanny Świercz „Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Arkusze”.
Wspólny wyjazd na konferencję to kolejny etap współpracy nauczycieli matematyki pod opieką doradców metodycznych na naszym terenie.

UWAGA KONSULTACJE :)
Nauczyciel metodyk podstaw przedsiębiorczości zaprasza w dniach 23-27.01.2023 na konsultacje indywidualne/grupowe w zakresie korzystania z funkcjonalności aplikacji platformy edukacyjnej Microsoft365.
Konsultacje będą odbywać się w I Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku (ul.Traugutta 1) w sali nr 101 w godzinach 11:00-13:00

Pomoc, pokaz, tłumaczenie - proponuję korepetycje dla nauczycieli mniej zaawansowanych oraz rozwijanie umiejętności dla bardziej zaawansowanych.
(Np. niektóre kartkówki mogą sprawdzić się same - z dat, słówek czy definicji).
Formularz może sam podliczyć punkty, przeanalizować je i zamienić na wykresy wykonania każdego pytania.

Poza tym proponuję naukę w tematach :
- umieszczanie notatek,
- testy/ankiety w formularzach (jak przygotować, jak pobrać zestawienie)
- dodawanie/usuwanie uczniów z grupach przedmiotowych
- wpisywanie zdarzeń do kalendarza
- udostępnianie zasobów w czasie spotkania
- generowanie linku do indywidualnego spotkania z rodzicem

W propozycjach m.in. rozwiązanie indywidualnych problemów.

Z pozdrowieniami
Marta Koplin – doradca metodyczny

webNauczyciel doradca metodyczny przedsiębiorczości poleca webinarium
Wyzwania codziennej pracy - jak wykorzystujemy technologie na co dzień
W czasie spotkania specjaliści spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania:
Jak zmieniła się praca nauczyciela po okresie nauki zdalnej?
Jakie nowe przyzwyczajenia, rutyny, narzędzia, rozwiązania dydaktyczne nauczyciele wykorzystują w codziennej pracy?
W jaki sposób dzięki technologii możemy osiągnąć lepszy sposób pracy?
Jak możemy połączyć ucznia i nauczyciela, szkołę i dom oraz jakie rozwiązania powinny być na wyciągnięcie ręki?

Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=YkPVY0S7S5k

liczenie 1Doradca metodyczny w zakresie matematyki Ewa Ładna zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (tym razem do Węgorzewa) na warsztat prowadzony przez Marzennę Grochowalską pt. "Liczenie nie musi być nudne".
9 STYCZNIA 2023r. godz. 15:30 – 17:00,
SP 1 Węgorzewo, ul. Pionierów 6
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy do 5 stycznia 2023 pod linkiem: https://tiny.pl/w1kdx

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.