zaproszenie_26_IX.pngDoradca metodyczny pani mgr Ewa Ładna - nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Giżycku, serdecznie zaprasza nauczycieli matematyki na spotkanie w ramach „Sieci doradztwa metodycznego na Mazurach” i warsztat

"ANALIZA WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY"
poniedziałek 26 września 2022r. w godz. 16:00 - 17:30
SP 3, ul. Wiejska 50, Giżycko
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

„Zasady konstruowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych.”
15.09.2022r o godz. 16:00 w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Giżycku odbędzie się szkolenie dla nauczycieli i wychowawców w zakresie zasad konstruowania IPET. Omówione zostaną teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z wielospecjalistyczną oceną poziomu funkcjonowania uczniów oraz wykorzystaniem uzyskanych informacji do opracowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych .
Katarzyna Łatacz - doradca metodyczny kształcenia specjalnego

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Przypominamy!
Doradca metodyczny Małgorzata Borejko zaprasza Dyrektorów i Nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej!
Już w czwartek 25 sierpnia 2022 r od godz. 13:00 na konferencję "Edukacja przez zabawę, czyli pedagogika Freblowska w przedszkolu i szkole"
Wydarzenie odbędzie się w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku - ul.Smętka.
Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia - ilość miejsc ograniczona. 

I Wojewódzka Konferencja MATEMATYKA NA MAZURACH już za nami.
Odbyła się ona w sali konferencyjnej COS w Giżycku dzięki współpracy doradców metodycznych w zakresie matematyki: Ewy Ładnej i Tomasza Wierzchowskiego (PODN Giżycko), Marzeny Wierzchowskiej (PODN Kętrzyn), Barbary Domysławskiej (MODN Ełk) przy ogromnym wsparciu Firmy Elitmat oraz Fundacji Empiria i Wiedza powołanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Udział w niej wzięło około 250 nauczycieli matematyki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. p. Jolanta Piotrowska – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, p. Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Powiatu Giżyckiego, p. Wojciech Karol Iwaszkiewicz – Burmistrz Miasta Giżycka, p. Krzysztof Kołaszewski – Burmistrz Miasta Węgorzewa.
Podczas konferencji nastąpiła inauguracja dwóch projektów MATURA+ dla maturzystów oraz MATMA2 dla ósmoklasistów współorganizowanych przez Fundację Empiria i Wiedza oraz Firmę Elitmat.
Wykłady poprowadziły znane i cenione osoby. O skutecznych patentach na rozwijanie zdolności matematycznych uczniów opowiedziała Marzenna Grochowalska. Joanna Świercz pokazała sprawdzone sztuczki, które działają na lekcjach matematyki. O motywacji uczniów do nauki matematyki mówił Dariusz Kulma. Stare/nowe formy zadań na maturę 2023 przedstawił Ireneusz Dzida z OKE w Łomży. I na zakończenie Rajmund Stasiewicz z Politechniki Białostockiej opowiedział o sposobach modyfikacji reguł gier, które znamy.
Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się ofertą wydawniczą Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, Wydawnictwa Nowik oraz Wydawnictwa Elitmat.
Podczas przerw kawowych były smaczne przekąski i ciasteczka przygotowane przez Hotel Wodnik. W organizacji konferencji pomagały też absolwentki SP 3 w Giżycku (wychowanki p. Ewy Ładnej) obecnie uczennice giżyckich szkół ponadpodstawowych.
Był to mile spędzony czas na nauce, rozmowach i budowaniu relacji, a akumulatory zostały naładowane pozytywną energią.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie w organizacji konferencji.

UWAGA!!!

Dotyczy kursu kwalifikacyjnego: HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ"
W związku z niewielkim zainteresowaniem nauczycieli kursem kwalifikacyjnym "Historia i teraźniejszość" - nauczycieli zainteresowanych doskonaleniem w tym zakresie zapraszamy w ramach naszej współpracy między placówkami doskonalenia nauczycieli na propozycję realizowaną przez MODN w Ełku.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line "Zmiany w podstawach programowych Historii i WOS".
Szkolenie zaplanowane jest w czerwcu b.r. Konkretną datę i link do szkolenia podamy w terminie późniejszym.
Zapraszamy
Zespół PODN w Giżycku

Uwaga! Uwaga! Uwaga!👩‍🏫👨‍🏫👩‍🏫
Ruszył nabór na kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli zainteresowanych nauką przedmiotu: "Historia i teraźniejszość"
Zgłoszenia przyjmujemy do 24 czerwca 2022 r do godz.12:00
Z A P R A SZ A M Y!!!

Uwaga!!!
Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku serdecznie zaprasza na szkolenie : „Awans zawodowy nauczyciela” – dotyczy wszystkich stopni awansu.
25 maja 2022 w godz.: 16.00 – 18.30 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku
Koszt szkolenia 35 zł
Szkolenie poprowadzi mgr Jan Grzyb – nauczyciel konsultant z wieloletnim doświadczeniem w zakresie szkolenia kadry pedagogicznej.
Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia czekamy do 23.05.2022 r :

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 87 428 66 63

Doradca metodyczny z języka angielskiego Edyta Organek poleca i gorąco zachęca do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu nowa matura 2023 https://www.macmillan.pl/impulse-szkolenia.

To cały cykl szkoleń z bardzo praktycznymi wskazówkami dotyczącymi matury 2023.Po ukończeniu każdego szkolenia można wygenerować sobie certyfikat uczestnictwa.
Zachęcam do udziału!!!

niemiecki a

https://www.pearson.pl/jezyk-niemiecki/strefa-nauczyciela/bank-materialow/lekcje-okolicznosciowe#c13989

Z każdym dniem przyroda zaczyna nabierać kolorów. Słońce świeci coraz mocniej i wszyscy oczekują zmiany... zmiany pory roku, zmiany nastroju, dłuższych dni, kwitnących kwiatów, zielonych drzew i długich spacerów. Zatem to czas, aby pożegnać zimę i wprowadzić na nasze lekcje trochę wiosennych klimatów. Oto gotowe karty pracy na wiosenne lekcje.

Małgorzata Lasota

Doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

"W drodze do nowej matury 2023" - konferencja ekspercka online przy współpracy z SWPS

21 kwietnia godz. 16:00
https://www.youtube.com/watch?v=ex5a1r8zTCE
W czasie konferencji możliwość pobrania zaświadczenia o udziale.

W programie 4 wykłady eksperckie

I. Przytłoczeni? Jak złapać oddech i nie stracić poczucia sensu, gdy wokół wszystko się zmienia

Czasami trudno utrzymać się w pionie, gdy rośnie presja, stale zmieniają się warunki i wymagania, a dodatkowo niedaleko wybucha wojna, która niespodziewanie wpływa też na naszą pracę. Jak radzić sobie z natłokiem zmian? Jak utrzymać wiarę w swój zawód i sens pracy? A także: kiedy łódź narażona jest na ryzyko zatonięcia i jak nie dać się podtopić?
prowadząca - Anna Hryniewicz - psychotraumatolog, neuroterapeuta, interwent kryzysowy i doktorantka AWFiS w Gdańsku.

II. Hybrydowi maturzyści. O stanie ducha i umysłu uczniów, którzy przystąpią do matury w 2023 roku

Pierwszy rocznik poddany reformie ma za sobą nagły zwrot akcji (likwidacja gimnazjum, ośmioklasowa szkoła podstawowa), a przed sobą – egzamin maturalny w nowej formie. Dopiero co trafili do liceum, a nastała era nauczania zdalnego i hybrydowego. Jak to na nich wpłynęło? Czego się nauczyli? Jakie mają plany? Do kogo mają zaufanie? Czy będą w stanie przygotować się do matury?
prowadzący - Sławomir Prusakowski - psycholog, trener i edukator zajmujący się różnymi obszarami ludzkiego rozwoju.

III. Skuteczny, czyli dopasowany. Czego potrzebują maturzyści 2023, żeby przygotować się do egzaminu

Jak doświadczenia nauki w nietypowych warunkach wpływają na oczekiwania i potrzeby uczniów związane z przygotowaniami do matury? Jakie nawyki i umiejętności pracy z materiałami edukacyjnymi mają przyszli maturzyści? Czego będą potrzebować podczas przygotowań maturalnych? Czy da się zwiększyć ich szanse na sukces?
prowadzący - Michał Kociankowski - badacz motywacji i zachowań, potrzeb konsumenckich oraz wpływu technologii na postawy i zachowania ludzi.

IV. Czas na przegląd. Jak przygotować swój warsztat na ostatnią prostą do matury 2023

Żeby nadal pełnić swoją funkcję, ekspert potrzebuje wsparcia w rozwijaniu swojego warsztatu. Skąd czerpać wiedzę i jak ewaluować dostępne narzędzia? Gdzie szukać informacji o aktualnych wymaganiach maturalnych? Jak radzić sobie z różnorodnością postaw uczniowskich w klasie maturalnej? Jak wzmacniać swój autorytet wśród uczniów?
prowadzący - Łukasz Czeremański - ekonomista, matematyk, pedagog, nauczyciel, autor popularnego kanału matematycznego na YouTubie „MiedzianyFsor”.

BlooketDoradca metodyczny w zakresie matematyki p. Ewa Ładna zaprasza nauczycieli matematyki na spotkanie on-line i szkolenie pt.: „Blooket na start
w środę 6 kwietnia 2022r. w godz. 16:30 - 18:00

Link do spotkania: https://livewebinar.com/969-350-570

W programie:
- Wykorzystanie aplikacji Blooket na lekcjach matematyki.
- Tworzenie gier edukacyjnych w aplikacji Blooket.

Program Delfort dla nauczycieli języka niemieckiego

  1. Szkolenie stacjonarne w Olsztynie

EWALUACJA I UDZIELANIE INFORMACJI ZWROTNEJ NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/6484

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają  na szkolenie w języku niemieckim 23 kwietnia 2022r. w godzinach 09:00 - 12:15Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Olsztyńskim Centrum Edukacji Nauczycieli, ul. Edwarda Turowskiego 3.

Uczestnicy szkolenia:

- dowiedzą się, jakie są doświadczenia innych nauczycieli języka niemieckiego na temat sposobów ewaluacji i udzielania informacji zwrotnej na lekcji języka obcego

- poznają  i wypróbują nowe rodzaje i typy ewaluacji i sposoby właściwego udzielania informacji zwrotnej

- nauczą jak zastosować nowe pomysły, techniki i ćwiczenia oraz zaplanują wprowadzenie poznanych typów ewaluacji/ feedbacku na własnej lekcji języka obcego). 

  1. Szkolenie online

PLANOWANIE LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/6531

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie w języku niemieckim, które składa się z dwóch części i odbędzie się na platformie Zoom w terminie:

część 1. 27.04.2022, w godzinach 17:00-19:00

część 2. 25.05.2022, w godzinach 17:00-18:00.

Rejestracja na pierwszy termin jest równoznaczna z rejestracją i obecnością na dwóch częściach szkolenia.

Uczestnicy szkolenia:

- będą potrafili  zaplanować lekcję z uwzględnieniem podstawowych zasad dydaktyczno-metodycznych

- dowiedzą się jakie są modele lekcji

- przeprowadzą mini-projekt badawczy dotyczący  działań na lekcji.

  1. Szkolenie online

UCZENIE SIĘ PRZEZ WSPÓŁDZIAŁANIE – JAK PRZYGOTOWAĆ CIEKAWĄ, EFEKTYWNĄ I AKTYWIZUJĄCĄ UCZNIÓW LEKCJĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/6522

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie w języku niemieckim, które składa się z dwóch części i odbędzie się na platformie Zoom w terminie:

część 1. 07.04.2022, w godzinach 17:00-19:00

część 2. 10.05.2022, w godzinach 17:00-18:00

Rejestracja na pierwszy termin jest równoznaczna z rejestracją i obecnością na dwóch częściach szkolenia.

Uczestnicy szkolenia:

-  dowiedzą się w jaki sposób można wdrożyć na lekcji języka niemieckiego metody dotyczące nauczania kooperatywnego

- przećwiczą konkretne metody nauczania kooperatywnego i będą potrafili stosować je na swoich zajęciach językowych.

Zachęcam do udziału

Małgorzata Lasota

Doradca metodyczny w zakresie języka niemieckiego

 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.