XXXI Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Łodzi dobiegła końca - ponad 650 uczestników, w tym 14 nauczycieli z powiatów giżyckiego i węgorzewskiego, ponad 150 różnego rodzaju aktywności, głównie warsztatów i wykładów.
Nie obyło się też bez giżyckich akcentów (i to bardzo różnorodnych).
• Doradcy metodyczni i nauczyciele matematyki z naszego regionu zostali wyróżnieni przez Dariusza Kulmę podczas wystąpienia plenarnego. Z przyjemnością usłyszeliśmy, że projekty MATma2 i MATura+ są wzorcowo realizowane w powiatach giżyckim, węgorzewskim, kętrzyńskim i ełckim, a współpraca nigdzie w Polsce nie układa się tak owocnie. Dzięki temu uczniowie mają dostęp do bezpłatnych zajęć wspierających ich przed maturą czy egzaminem 8-klasisty, a nauczyciele dzięki spotkaniom szkoleniowym mają okazję wymieniać się doświadczeniami oraz rozwijać swój warsztat.
• Wśród prowadzących warsztaty byli nauczyciele z Giżycka i Węgorzewa. Ewa Ładna podzieliła się swoim doświadczeniem w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty oraz opowiedziała, jak angażować uczniów podczas lekcji wykorzystując telefony. Tomasz i Marzena Wierzchowscy pokazali stosowane w swojej pracy metody aktywizujące uczniów na lekcjach matematyki. Marzenna Grochowalska zaproponowała, jak i od kiedy zacząć pracować z zadaniami na dowodzenie.
• Wydawnictwo Nowik wydało książkę Barbary Grodzkiej – nauczycielki matematyki I LO w Giżycku pt. „Matematyka w liceum. Kodowane obrazki”, a Ewa Ładna wykonała opracowanie merytoryczne książki Joanny Świercz „Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Arkusze”.
Wspólny wyjazd na konferencję to kolejny etap współpracy nauczycieli matematyki pod opieką doradców metodycznych na naszym terenie.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.