otwarta firmaNauczyciel metodyk podstaw przedsiębiorczości Marta Koplin rekomenduje włączenie się przez szkoły podstawowe i ponadpodstawowe do programu ,,Otwarta firma”. Jest on realizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który w tym roku trwa od 13 do 19 listopada 2023 roku.
Program jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z lokalnym środowiskiem pracy i potencjalnymi pracodawcami poprzez organizację spotkań z przedstawicielami firm i instytucji.

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych mogą realizować spotkania w firmach i instytucjach w ramach następujących modułów: Poznajemy zawody w miejscu pracy (I–III SP), Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy (IV–VI SP), Pracownik-przedsiębiorca-przedsiębiorstwo (VII–VIII SP).

Uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych mogą spotykać się z przedstawicielami lokalnego środowiska biznesowego w ramach modułu Biznes przy tablicy. Tematyka może koncentrować się wokół tematów takich jak: Finanse, Konsument, Marketing firmy, Własna firma, Pracownik i pracodawca, Etyczny biznes. Temat spotkania może być także uzgodniony z firmą lub instytucją.

Rejestracja i szczegóły dostępne na stronie https://otwarta-firma.junior.org.pl
KONTAKT: Urszula Jackowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.