Noc Bibliotek 2021

Czytanie wzmacnia - to myśl przewodnia tegorocznej Nocy Bibliotek.

Nasza Noc Bibliotek  odbyła się 08.10. 21r. w ciągu dnia, a tajemniczości dzieciom i młodzieży dodały książka i film pt. „Operacja. Człowiek w czerni”. Było odszyfrowywanie wiadomości , sprawdzanie detektywistycznych umiejętności wszystkimi zmysłami. Wspaniałe charakteryzacje wykonane przez starsze koleżanki z SP1 i ZSZ uatrakcyjniły maluchom zabawę.

Starsza młodzież głowiła się i przedstawiała argumenty do parafrazy Szekspira „Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie?” W końcowym efekcie odpowiedź okazała się jednoznaczna – trzeba czytać.

Grupa gości spotkania wieczornego szukała odpowiedzi na zagadki przygotowane przez p. Mariusza Kuncera. Z

Poza tym grupa dyskutowała o książkach, które przemeblowały nasze głowy. Temat zaczerpnięty z cytatu: „Książką można czytelnikowi głowę owszem przemeblować o tyle, o ile meble już w niej przed lekturą stały” St. Lem „Doskonała próżnia” .

Wspólnie spędzony czas był wyjątkowo wzmacniający.

Zachęcamy do osobistych przemyśleń w domowym zaciszu o takich ważnych dla nas książkach. Zapraszamy również do odgadnięcia 3 zagadek literackich, z którymi można  zapoznać się poniżej.

Zagadka nr 1   Zagadka nr 2   Zagadka nr 3


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.