II Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty”

16 listopada 2021 r. odbyło się w Bibliotece II Niepodległościowe Dyktando Ortograficzne „O Złote Pióro Starosty”. W pisaniu dyktanda wzięli udział reprezentanci 5 szkół ponadpodstawowych powiatu giżyckiego: I Liceum ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Organizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym szczególnie zasad pięknej i poprawnej polszczyzny a także propagowania zasad polskiej ortografii. Czekając na ogłoszenie wyników młodzież wzięła udział w kreatywnych zabawach literackich. Komisja powołana przez organizatora, tj. PORE, w celu wyłonienia zwycięzców oceniła poprawność ortograficzną i interpunkcyjną dyktand. Nagrody za zdobycie I, II i III miejsca oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Wicestarosta Powiatu Giżyckiego pan Mateusz Sieroński. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali "Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach" Jana Sekty.

I miejsce- statuetka "Złote Pióro Starosty", etui z zestawem długopisów i bon podarunkowy o wartości 100 zł otrzymała Julia Krużyńska - I LO
II miejsce - bon podarunkowy o wartości 75 zł otrzymała Magdalena Kulszewicz – I LO
III miejsce - bon podarunkowy o wartości 50 zł otrzymał Szymon Kolendo - II LO
wyróżnienie – książkę otrzymała Oliwa Jaszcz – ZSKŚiA
Pozostali uczestnicy: Karolina Dulemba, Julia Kuczyńska, Nikodem Kuczyński, Oskar Tywończuk, Julia Wójcik.

Dziękujemy młodzieży za udział w dyktandzie i gratulujemy wysokiego poziomu znajomości zasad poprawnej pisowni.


 

Strona internetowa PORE w Giżycku używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.